BC1486
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 41.98 | £ 50.38 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MT |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | KIA |
| Fuel | DIESEL, PETROL |
| Weight | 5.30 Kg |
| Disc Diameter | 300mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 2:51mm |
| Man | KASCO |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC951R | RollCo |
| 581304D200 | KIA |
| 58130-4D200 | KIA |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||