BC0506
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 29.36 | £ 35.23 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | OPEL, VAUXHALL |
| Weight | 2.87Kg |
| Disc Diameter | 260mm |
| Disc Thickness | 24mm |
| Piston Diameter | 1: 54mm |
| Man | LUCAS |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC301R | RollCo |
| CA2133R | BRAKE ENGINEERING |
| 83-0810 | ELSTOCK |
| 830810 | ELSTOCK |
| 9196052 | OPEL |
| 5542007 | OPEL |
| VSBC301R | ROLLCO |
| BHW380E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||