BC1003
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 26.02 | £ 31.22 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AUTOMATIC, CVT, MANU |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | NISSAN |
| Fuel | DIESEL, PETROL |
| Weight | 1.48kg |
| Disc Diameter | 292 mm |
| Disc Thickness | 16 mm |
| Piston Diameter | 1:35 mm |
| Man | AKE |
| Add Info | TRAILING |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC660L | RollCo |
| 86-2112 | ELSTOCK |
| 862112 | ELSTOCK |
| 44011-JG00A | NISSAN |
| 44011JG00A | NISSAN |
| VSBC660L | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||