BC0455
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 29.98 | £ 35.98 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | HONDA |
| Weight | 3Kg |
| Disc Diameter | 300mm |
| Disc Thickness | 25mm |
| Piston Diameter | 1: 54mm |
| Man | NISSAN |
| Add Info | VENTED, TRAILING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC272L | RollCo |
| CA2207 | BRAKE ENGINEERING |
| 82-1882 | ELSTOCK |
| 821882 | ELSTOCK |
| 45019S2A003 | HONDA |
| 45019S6MA01 | HONDA |
| 45019S5TE00 | HONDA |
| 45019-S2A-003 | HONDA |
| 45019-S6M-A01 | HONDA |
| 45019-S5T-E00 | HONDA |
| DC84714 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC272L | ROLLCO |
| BCS752 | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||