BC1184
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 33.56 | £ 40.27 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | BMW, MINI |
| Weight | 4.14kg |
| Disc Diameter | 294:330mm |
| Disc Thickness | 22:24mm |
| Piston Diameter | 1:57mm |
| Man | TRW |
| Add Info | FRONT, LEADING, VENTED |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC752R | RollCo |
| 3411 6860 268 | BMW |
| 34116860268 | BMW |
| 3280420 | DRI |
| 83-2840 | ELSTOCK |
| 832840 | ELSTOCK |
| 3411 6860 268 | MINI |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||