BC0420
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 35.98 | £ 43.18 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | NISSAN |
| Weight | 1.74Kg |
| Disc Diameter | 278mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 38mm |
| Man | ATE |
| Add Info | TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC254R | RollCo |
| CA2222R | BRAKE ENGINEERING |
| 87-0703 | ELSTOCK |
| 870703 | ELSTOCK |
| 44001AV700 | NISSAN |
| 44001BA00B | NISSAN |
| 44001-AV700 | NISSAN |
| 44001-BA00B | NISSAN |
| DC73307 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC254R | ROLLCO |
| BHN907E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||