BC0275
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 24.09 | £ 28.91 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | HONDA |
| Weight | 1.42Kg |
| Disc Diameter | 304mm |
| Disc Thickness | 09mm |
| Piston Diameter | 1: 38mm |
| Man | NIS |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC181L | RollCo |
| CA3206 | BRAKE ENGINEERING |
| 86-2177 | ELSTOCK |
| 862177 | ELSTOCK |
| 43019-S9A-E00 | HONDA |
| 43019-SWA-A10 | HONDA |
| 43019-SXS-000 | HONDA |
| 43019-T0A-A02 | HONDA |
| 43019S9AE00 | HONDA |
| 43019SWAA10 | HONDA |
| 43019SXS000 | HONDA |
| 43019T0AA02 | HONDA |
| DC74360 | REMY |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||