BC0193
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 36.62 | £ 43.94 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | OPEL, VAUXHALL |
| Weight | 1.4Kg |
| Disc Diameter | 264mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 38mm |
| Man | LUC |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC140L | RollCo |
| CA2578 | BRAKE ENGINEERING |
| 93176084 | CHEVROLET |
| 86-0817 | ELSTOCK |
| 860817 | ELSTOCK |
| 1605078 | FORD |
| 1605116 | FORD |
| 1605119 | FORD |
| 1605971 | FORD |
| 542047 | OPEL/VAUXHALL |
| 542467 | OPEL/VAUXHALL |
| 5542275 | OPEL/VAUXHALL |
| 93146084 | OPEL/VAUXHALL |
| 93170606 | OPEL/VAUXHALL |
| 93175250 | OPEL/VAUXHALL |
| 93176623 | OPEL/VAUXHALL |
| DC73070 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC140L | ROLLCO |
| BHN313 | TRW |
| BHN313E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||