BC0307
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 34.80 | £ 41.76 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | RENAULT, OPEL, VAUXHALL |
| Weight | 2.75Kg |
| Disc Diameter | 280mm |
| Disc Thickness | 12mm |
| Piston Diameter | 1: 41mm |
| Man | LUC |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC197L | RollCo |
| CA2343 | BRAKE ENGINEERING |
| 860823 | ELSTOCK |
| 86-0823 | ELSTOCK |
| 4414623 | OPEL/VAUXHALL |
| 4418034 | OPEL/VAUXHALL |
| 93174805 | OPEL/VAUXHALL |
| 93192386 | OPEL/VAUXHALL |
| DC73286 | REMY AUTOMOTIVE |
| 7701 056 166 | RENAULT |
| 7711 135 704 | RENAULT |
| VSBC197L | ROLLCO |
| BHT264E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||