BC0890
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 34.12 | £ 40.94 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | OPEL, RENAULT, VAUXHALL |
| Weight | 3.7Kg |
| Disc Diameter | 296mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 1: 60mm |
| Man | TRW |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC601R | RollCo |
| 83-2708 | ELSTOCK |
| 832708 | ELSTOCK |
| 4407093 | OPEL |
| 95517363 | OPEL |
| 95522703 | OPEL |
| DC89515 | REMY |
| DC89515 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC601R | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||