BC0217
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 36.13 | £ 43.36 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | PEUGEOT |
| Weight | 1.32Kg |
| Disc Diameter | 249mm |
| Disc Thickness | 09mm |
| Piston Diameter | 1: 38mm |
| Man | BOS |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC152L | RollCo |
| CA2713 | BRAKE ENGINEERING |
| 4400 T0 | CITROEN/ PEUGEOT |
| 4400T0 | CITROEN/ PEUGEOT |
| 861667 | ELSTOCK |
| 86-1667 | ELSTOCK |
| 4400.T0 | PEUGEOT |
| DC73762 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC152L | ROLLCO |
| BHN1029E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||