BC0989
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 40.79 | £ 48.95 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | MERCEDES-BENZ/ VW VOLKSWAGEN |
| Weight | 4.71kg |
| Disc Diameter | 276mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 2:45mm |
| Man | BOS |
| Add Info | SOLID / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC653L | RollCo |
| 82-1168 | ELSTOCK |
| 821168 | ELSTOCK |
| A001 420 6983 | MERCEDES-BENZ |
| A002 420 5783 | MERCEDES-BENZ |
| 14206983 | MERCEDES-BENZ |
| 24205783 | MERCEDES-BENZ |
| A0024205783 | MERCEDES-BENZ |
| 2D0615123A | MERCEDES-BENZ |
| A0014206983 | MERCEDES-BENZ |
| A2D0615123A | MERCEDES-BENZ |
| VSBC653L | ROLLCO |
| 2D0615123A | VOLKSWAGEN |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||