BC0140
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 36.98 | £ 44.38 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | OPEL, VAUXHALL, SAAB |
| Weight | 1.26Kg |
| Disc Diameter | 278mm |
| Disc Thickness | 12mm |
| Piston Diameter | 1: 38mm |
| Man | ATE |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC113R | RollCo |
| CA2123R | BRAKE ENGINEERING |
| 870827 | ELSTOCK |
| 87-0827 | ELSTOCK |
| 12800335 | FORD |
| 542092 | OPEL/VAUXHALL |
| 93172183 | OPEL/VAUXHALL |
| 5542114 | OPEL/VAUXHALL |
| DC73097 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC113R | ROLLCO |
| BHN646E | TRW |
| BHN801E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||