BC0291
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 33.42 | £ 40.10 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | LAND ROVER |
| Weight | 4.24Kg |
| Disc Diameter | 290mm |
| Disc Thickness | 12.7mm |
| Piston Diameter | 2: 41mm |
| Man | LCH |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC189L | RollCo |
| CA183 | BRAKE ENGINEERING |
| 860039 | ELSTOCK |
| 86-0039 | ELSTOCK |
| AEU1717 | LANDROVER |
| RTC5890 | LANDROVER |
| DC71646 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC189L | ROLLCO |
| BHS284E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||