BC0253
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 36.13 | £ 43.36 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | MINI |
| Weight | 1.25Kg |
| Disc Diameter | 259mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 36mm |
| Man | TRW |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC170L | RollCo |
| 34216776925 | BMW |
| 34216785611 | BMW |
| CA2730 | BRAKE ENGINEERING |
| 862082 | ELSTOCK |
| 86-2082 | ELSTOCK |
| 3421 6785 611 | MINI |
| 3421 6776 925 | MINI |
| DC74084 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC170L | ROLLCO |
| BHN971 | TRW |
| BHN971E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||