BC0546
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | Shipping |
|---|---|---|
| New | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | CHEVROLET, DAEWOO |
| Weight | 2.18Kg |
| Disc Diameter | 236mm |
| Disc Thickness | 20mm |
| Piston Diameter | 1: 52mm |
| Man | DAC |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC322R | RollCo |
| CA2541R | BRAKE ENGINEERING |
| 94566891 | CHEVROLET |
| 42365534 | CHEVROLET |
| 96534638 | DAEWOO |
| 42365534 | DAEWOO |
| 94566891 | DAEWOO |
| 83-0684 | ELSTOCK |
| 830684 | ELSTOCK |
| DC83381 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC322R | ROLLCO |
| BHS1173E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||