BC0242
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 37.44 | £ 44.93 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | FORD |
| Weight | 3.86Kg |
| Disc Diameter | 280mm |
| Disc Thickness | 16mm |
| Piston Diameter | 1: 48mm |
| Man | BOS |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC164R | RollCo |
| CA2803R | BRAKE ENGINEERING |
| 871847 | ELSTOCK |
| 87-1847 | ELSTOCK |
| 1371407 | FORD |
| 1433963 | FORD |
| 1521632 | FORD |
| 6C112552AB | FORD |
| 6C11-2552-AB | FORD |
| 6C112552AC | FORD |
| 6C11-2552-AC | FORD |
| 6C112552AD | FORD |
| 6C11-2552-AD | FORD |
| DC784969 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC164R | ROLLCO |
| BHV659E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||