BC0669
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 33.43 | £ 40.12 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | CHEVROLET, OPEL, VAUXHALL |
| Weight | 1.76Kg |
| Disc Diameter | 268mm, 292 |
| Disc Thickness | 12mm |
| Piston Diameter | 1: 38mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC390L | RollCo |
| CA3069 | BRAKE ENGINEERING |
| 13365456 | CHEVROLET |
| 13365454 | CHEVROLET |
| 13324900 | CHEVROLET |
| 13324902 | CHEVROLET |
| 95520064 | CHEVROLET |
| 86-2284 | ELSTOCK |
| 862284 | ELSTOCK |
| 542108 | OPEL |
| 542192 | OPEL |
| 13300861 | OPEL |
| 13300863 | OPEL |
| 95520064 | OPEL |
| DC74544 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC390L | ROLLCO |
| 95520064 | VAUXHALL |
| 13300861 | VAUXHALL |
| 13300863 | VAUXHALL |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||