BC0207
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 28.93 | £ 34.72 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | OPEL, VAUXHALL, ALFA ROMEO, FIAT, CITROEN |
| Weight | 2.9Kg |
| Disc Diameter | 257mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 1: 54mm |
| Man | BOS |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC147L | RollCo |
| CA2739 | BRAKE ENGINEERING |
| 4401.P6 | CITROEN |
| 4401P6 | CITROEN/ PEUGEOT |
| 55704022 | CITROEN/ PEUGEOT |
| 821619 | ELSTOCK |
| 82-1619 | ELSTOCK |
| 735455837 | FIAT/ MARELLI |
| 735480254 | FIAT/ MARELLI |
| 77363929 | FIAT/ MARELLI |
| 77364364 | FIAT/ MARELLI |
| 77364399 | FIAT/ MARELLI |
| 77364685 | FIAT/ MARELLI |
| 77364978 | FIAT/ MARELLI |
| 77365138 | FIAT/ MARELLI |
| 77366178 | FIAT/ MARELLI |
| 542544 | OPEL/VAUXHALL |
| 5542095 | OPEL/VAUXHALL |
| 93189797 | OPEL/VAUXHALL |
| 93191695 | OPEL/VAUXHALL |
| 4401.P6 | PEUGEOT |
| DC83638 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC147L | ROLLCO |
| BHW1015E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||