BC0131
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 28.02 | £ 33.62 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | OPEL, VAUXHALL |
| Weight | 2.54Kg |
| Disc Diameter | 258mm |
| Disc Thickness | 24mm |
| Piston Diameter | 1: 54mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC108L | RollCo |
| CA1962 | BRAKE ENGINEERING |
| 820448 | ELSTOCK |
| 82-0448 | ELSTOCK |
| 542291 | OPEL/VAUXHALL |
| 5542453 | OPEL/VAUXHALL |
| 90544002 | OPEL/VAUXHALL |
| 93184517 | OPEL/VAUXHALL |
| DC82894 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC108L | ROLLCO |
| BHS289E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||