BC0429
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 26.10 | £ 31.32 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | MITSUBISHI |
| Weight | 2.34Kg |
| Disc Diameter | 300mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 1: 45mm |
| Man | AKE |
| Add Info | VENTED, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC259L | RollCo |
| CA2285 | BRAKE ENGINEERING |
| 86-0889 | ELSTOCK |
| 860889 | ELSTOCK |
| MR510541 | MITSUBISHI |
| DC73130 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC259L | ROLLCO |
| BHU263 | TRW |
| BHU263E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||