BC0073
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 47.61 | £ 57.13 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Transmission | MANUAL, AT |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | CAR |
| Fuel | HYBRID/PETROL/ DIESEL |
| Weight | 5.92 Kg |
| Disc Diameter | 345/366mm |
| Disc Thickness | 30mm |
| Piston Diameter | 1: 60mm |
| Man | ATE |
| Add Info | In front of axle |
| Application | VOLVO |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC1044L | RollCo |
| 822844 | ELSTOCK |
| 82-2844 | ELSTOCK |
| 36010012 | VOLVO |
| C-06-20849 | VOLVO |
| C0620849 | VOLVO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||