BC0493
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 26.55 | £ 31.86 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | SUZUKI |
| Weight | 2.21kg |
| Disc Diameter | 310mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 1: 57mm |
| Man | SUM |
| Add Info | VENTED, TRAILING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC295L | RollCo |
| CA1974 | BRAKE ENGINEERING |
| 82-0761 | ELSTOCK |
| 820761 | ELSTOCK |
| DC83062 | REMY AUTOMOTIVE |
| RAB94173 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC295L | ROLLCO |
| 5510265D10 | SUZUKI |
| 5510265D10999 | SUZUKI |
| 5510265D20999 | SUZUKI |
| 5510277 | SUZUKI |
| 5510277E00999 | SUZUKI |
| 55102-65D10 | SUZUKI |
| 55102-65D10-999 | SUZUKI |
| 55102-65D20-999 | SUZUKI |
| 55102-77E00-999 | SUZUKI |
| BHZ101 | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||