BC0040
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 44.06 | £ 52.87 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | MERCEDES |
| Weight | 4.53Kg |
| Disc Diameter | 305mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 1: 60mm |
| Man | BOSCH |
| Add Info | VENTED/ IN FRONT OF AXLE |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC1019R | RollCo |
| 83-3161 | ELSTOCK |
| A 247 421 40 00 | MERCEDES-BENZ |
| 1774215200 | MERCEDES-BENZ |
| 2474214000 | MERCEDES-BENZ |
| A1774215200 | MERCEDES-BENZ |
| A2474214000 | MERCEDES-BENZ |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||