BC0891
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 29.96 | £ 35.95 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | PEUGEOT |
| Weight | 3Kg |
| Disc Diameter | 266mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 1: 57mm |
| Man | MAN |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC602L | RollCo |
| 16 106 989 80 | CITROEN |
| 82-2712 | ELSTOCK |
| 822712 | ELSTOCK |
| 1610698980 | PEUGEOT |
| DC89504 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC602L | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||