BC0038
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 41.33 | £ 49.60 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | MT, AT |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | MERCEDES-BENZ |
| Fuel | DIESEL, Accumulator/Electric |
| Weight | 4.90 Kg |
| Disc Diameter | 300mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 2:48mm |
| Man | BREMBO |
| Add Info | In front of axle |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC1018R | RollCo |
| 83-2783 | ELSTOCK |
| A 447 420 09 83 | MERCEDES-BENZ |
| 4474200983 | MERCEDES-BENZ |
| A4474200983 | MERCEDES-BENZ |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||