BC0838
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 25.23 | £ 30.28 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | BMW/ MG/ ROVER - SOLID, REAR, TRAILING |
| Weight | 1.9 kg |
| Disc Diameter | 280mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1:36mm |
| Man | ATE |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC474R | RollCo |
| 34211160334 | BMW |
| 3421 1160 334 | BMW |
| CA860R | BRAKE ENGINEERING |
| DC70911 | REMY AUTOMOTIVE |
| DC70917 | REMY AUTOMOTIVE |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||