BC1554
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 37.78 | £ 45.34 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | JAGUAR/ LAND ROVER |
| Fuel | DIESEL, PETROL |
| Weight | 5.10 kg |
| Disc Diameter | 325mm |
| Disc Thickness | 30mm |
| Piston Diameter | 1: 66mm |
| Man | ATE |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC985R | RollCo |
| 83-2768 | ELSTOCK |
| C2C41873 | JAGUAR |
| J9C29761 | JAGUAR |
| LR061369 | LAND ROVER |
| DC85101 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC985R | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||