BC1537
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 24.11 | £ 28.93 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | KIA |
| Fuel | DIESEL, PETROL |
| Weight | 1.49 kg |
| Disc Diameter | 262mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 34mm |
| Man | MANDO |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC977L | RollCo |
| 582102K100 | KIA |
| 583102KA10 | KIA |
| 58210-2K100 | KIA |
| 58310-2KA10 | KIA |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||