BC1498
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 28.25 | £ 33.90 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MT |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | TOYOTA |
| Fuel | DIESEL, PETROL |
| Weight | 2.80 Kg |
| Disc Diameter | 255mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 1:57mm |
| Man | AISIN |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC957R | RollCo |
| 83-0330 | ELSTOCK |
| 830330 | ELSTOCK |
| 4773044010 | TOYOTA |
| 47730-44010 | TOYOTA |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||