BC1229
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 28.15 | £ 33.78 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AUTOMATIC, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | MERCEDES BENZ |
| Fuel | DIESEL/ PETROL |
| Weight | 2.19kg |
| Disc Diameter | 280mm |
| Disc Thickness | 9mm |
| Piston Diameter | 1:33mm |
| Man | BOSCH, FLO |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC793L | RollCo |
| 86-0901 | ELSTOCK |
| 860901 | ELSTOCK |
| 14206483 | MERCEDES-BENZ |
| A0014206483 | MERCEDES-BENZ |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||