BC1488
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 31.06 | £ 37.27 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | NISSAN |
| Fuel | DIESEL, PETROL |
| Weight | 3.52 kg |
| Disc Thickness | 26mm |
| Piston Diameter | 1:60mm |
| Man | TOKICO |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC952R | RollCo |
| 40001BJ00B | NISSAN |
| 40001-BJ00B | NISSAN |
| 41001-JX50B | NISSAN |
| 41001JX50B | NISSAN |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||