BC0416
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 36.26 | £ 43.51 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | CITROEN, FIAT, PEUGEOT |
| Weight | 4.41Kg |
| Disc Diameter | 280mm |
| Disc Thickness | 16mm |
| Piston Diameter | 1: 48mm |
| Man | BOS |
| Add Info | SOLID, LEADING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC252R | RollCo |
| CA2804R | BRAKE ENGINEERING |
| 87-1918 | ELSTOCK |
| 871918 | ELSTOCK |
| 71769996 | FIAT/ MARELLI |
| 71769998 | FIAT/ MARELLI |
| 71793183 | FIAT/ MARELLI |
| 71793184 | FIAT/ MARELLI |
| 71793185 | FIAT/ MARELLI |
| 735353855 | FIAT/ MARELLI |
| 735353871 | FIAT/ MARELLI |
| 77364133 | FIAT/ MARELLI |
| 4401K5 | PEUGEOT |
| 4401.K5 | PEUGEOT |
| DC73919 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC252R | ROLLCO |
| BHV649E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||