BC1474
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 32.06 | £ 38.47 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | AUDI, SEAT, SKODA, VW |
| Fuel | DIESEL, PETROL, Mild Hybrid, CNG |
| Weight | 3.70 kg |
| Disc Diameter | 288mm |
| Disc Thickness | 25mm |
| Piston Diameter | 1:57mm |
| Man | TRW |
| Add Info | in front of axle |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC943R | RollCo |
| 5WA615124 | AUDI |
| 83-3163 | ELSTOCK |
| 833163 | ELSTOCK |
| VSBC943R | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||