BC1468
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 24.12 | £ 28.94 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | NISSAN |
| Fuel | FULLEY ELECTRIC |
| Weight | 1.64 kg |
| Disc Thickness | 16mm |
| Piston Diameter | 1:38mm |
| Man | AKEBONO |
| Add Info | Behind the axle |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC940R | RollCo |
| 44001-3NK0A | NISSAN |
| 44001-3NA0A | NISSAN |
| 440013NK0A | NISSAN |
| 440013NA0A | NISSAN |
| VSBC940R | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||