BC1438
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 25.99 | £ 31.19 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | KIA |
| Fuel | DIESEL, HYBRID, PETROL |
| Weight | 1.52kg |
| Disc Diameter | 284mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1:38mm |
| Man | MANDO |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC923R | RollCo |
| 872629 | ELSTOCK |
| 87-2629 | ELSTOCK |
| 582302T700 | HYUNDAI |
| 58230-2T700 | HYUNDAI |
| 583112TA60 | HYUNDAI |
| 58311-2TA60 | HYUNDAI |
| 582302T700 | KIA |
| 58230-2T700 | KIA |
| 583112TA60 | KIA |
| 58311-2TA60 | KIA |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||