BC0418
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 42.69 | £ 51.23 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | OPEL, VAUXHALL |
| Weight | 1.5Kg |
| Disc Diameter | 264mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 36mm |
| Man | BOS |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC253R | RollCo |
| CA1749R | BRAKE ENGINEERING |
| 87-0645 | ELSTOCK |
| 870645 | ELSTOCK |
| 542299 | OPEL/VAUXHALL |
| 542307 | OPEL/VAUXHALL |
| 5542004 | OPEL/VAUXHALL |
| 9118113 | OPEL/VAUXHALL |
| 9193979 | OPEL/VAUXHALL |
| 9196455 | OPEL/VAUXHALL |
| DC72901 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC253R | ROLLCO |
| BHR215E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||