BC1431
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 33.96 | £ 40.75 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | HYUNDAI, KIA |
| Fuel | DIESEL, PETROL, Mild Hybrid, LPG |
| Weight | 3.68 kg |
| Disc Diameter | 305mm |
| Disc Thickness | 25mm |
| Piston Diameter | 1:60mm |
| Man | MOBIS |
| Add Info | For 16" Wheels |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC920L | RollCo |
| 822816 | ELSTOCK |
| 82-2816 | ELSTOCK |
| 58110D7000 | HYUNDAI |
| 58110D7500 | HYUNDAI |
| 58180D7A00 | HYUNDAI |
| 58180D7A50 | HYUNDAI |
| 58110-D7000 | HYUNDAI |
| 58110-D7500 | HYUNDAI |
| 58110D7600 | HYUNDAI |
| 58110-D7600 | HYUNDAI |
| 58180-D7A00 | HYUNDAI |
| 58180-D7A50 | HYUNDAI |
| 58110D7500 | KIA |
| 58180D7A50 | KIA |
| 58110-D7500 | KIA |
| 58110D7600 | KIA |
| 58110-D7600 | KIA |
| 58180-D7A50 | KIA |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||