BC1427
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 25.52 | £ 30.62 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | HYUNDAI/ KIA |
| Fuel | DIESEL, PETROL |
| Weight | 1.20 kg |
| Disc Diameter | 302mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1:38mm |
| Man | MANDO |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC918L | RollCo |
| 86-2891 | ELSTOCK |
| 862891 | ELSTOCK |
| 58210-D3000 | HYUNDAI |
| 58310-D3A00 | HYUNDAI |
| 58210D3000 | HYUNDAI |
| 58310D3A00 | HYUNDAI |
| 58210-D3000 | KIA |
| 58310-D3A00 | KIA |
| 58210D3000 | KIA |
| 58310D3A00 | KIA |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||