BC1376
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 33.37 | £ 40.04 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | MAZDA |
| Fuel | DIESEL, PETROL |
| Weight | 3.69 kg |
| Disc Diameter | 297mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 1:60mm |
| Man | AKEBONO |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC890R | RollCo |
| 83-2612 | ELSTOCK |
| 832612 | ELSTOCK |
| K0113361X | MAZDA |
| K0Y13398Z | MAZDA |
| K011-33-61X | MAZDA |
| K0Y1-33-98Z | MAZDA |
| VSBC890R | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||