BC1357
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 100.38 | £ 120.46 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | AUDI, PORSCHE, VW |
| Fuel | DIESEL, PETROL |
| Weight | 2.40 kg |
| Disc Diameter | 330mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 4: 28:30mm |
| Man | BREMBO |
| Add Info | in front of axle |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC881L | RollCo |
| 7L6615423H | AUDI |
| 7L6615423L | AUDI |
| 860851 | ELSTOCK |
| 86-0851 | ELSTOCK |
| BC53334 | ERA |
| VSBC881L | ROLLCO |
| 7L6615423D | VOLKSWAGEN |
| 7L6615423G | VOLKSWAGEN |
| 7L6615423H | VOLKSWAGEN |
| 7L6615423L | VOLKSWAGEN |
| 7L6615423D | VW |
| 7L6615423G | VW |
| 7L6615423H | VW |
| 7L6615423L | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||