BC1324
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 28.29 | £ 33.95 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | VOLKSWAGEN |
| Fuel | DIESEL/ PETROL |
| Weight | 2.50 Kg |
| Disc Diameter | 314mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 1:44mm |
| Man | ATE |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC863R | RollCo |
| 87-0766 | ELSTOCK |
| 870766 | ELSTOCK |
| 7H8615424 | VOLKSWAGEN |
| 7H8615424 | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||