BC1309
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 37.86 | £ 45.43 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AUTOMATIC, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | MAZDA |
| Fuel | PETROL/ELECTRIC/ DIESEL |
| Weight | 1.04kg |
| Disc Diameter | 265mm |
| Disc Thickness | 09mm |
| Piston Diameter | 1:36mm |
| Man | ATE |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC856L | RollCo |
| 86-2743 | ELSTOCK |
| 862743 | ELSTOCK |
| B4Y72699ZD | MAZDA |
| B4Y72699ZA | MAZDA |
| B4Y7-26-99ZA | MAZDA |
| B4Y7-26-99ZD | MAZDA |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||