BC1308
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 33.92 | £ 40.70 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | CVT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | HONDA |
| Fuel | PETROL/ELECTRIC/ DIESEL |
| Weight | 2.08kg |
| Disc Diameter | 260mm |
| Disc Thickness | 09mm |
| Piston Diameter | 1:34mm |
| Man | NISSIN |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC855R | RollCo |
| 87-2582 | ELSTOCK |
| 872582 | ELSTOCK |
| 43018-TM8-G00 | HONDA |
| 43018TM8G00 | HONDA |
| 43018-TM8-G01 | HONDA |
| 43018-SZT-G00 | HONDA |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||