BC1216
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 28.57 | £ 34.28 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AUTOMATIC, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | MERCEDES BENZ |
| Fuel | DIESEL/ PETROL |
| Weight | 2.15kg |
| Disc Diameter | 278mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1:38mm |
| Man | ATE |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC783R | RollCo |
| 872091 | ELSTOCK |
| 87-2091 | ELSTOCK |
| A2044231681 | MERCEDES-BENZ |
| 2044231681 | MERCEDES-BENZ |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||