BC1206
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 28.86 | £ 34.63 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | CITROEN, PEUGEOT |
| Fuel | DIESEL/ LPG/ PETROL |
| Weight | 2.97kg |
| Disc Diameter | 266mm |
| Disc Thickness | 13mm |
| Piston Diameter | 1:54mm |
| Man | LUCAS |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC772R | RollCo |
| 4401.07 | CITROEN |
| 440107 | CITROEN |
| 1607377380 | CITROEN |
| 16 073 773 80 | CITROEN |
| 831383 | ELSTOCK |
| 83-1383 | ELSTOCK |
| 1607377380 | PEUGEOT |
| 4401.07 | PEUGEOT |
| 4401A7 | PEUGEOT |
| 440107 | PEUGEOT |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||