BC1169
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 35.57 | £ 42.68 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | OPEL, VAUXHALL |
| Weight | 1.49kg |
| Disc Diameter | 264mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1:36mm |
| Man | TRW |
| Add Info | REAR, TRAILING, SOLID |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC745L | RollCo |
| 4184120 | DRI |
| 86-2814 | ELSTOCK |
| 862814 | ELSTOCK |
| 13507388 | OPEL |
| 95522573 | OPEL |
| 95528869 | OPEL |
| 13528005 | OPEL |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||