BC0042
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 25.17 | £ 30.20 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | FORD |
| Weight | 2Kg |
| Disc Diameter | 240mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 48mm |
| Man | ATE |
| Add Info | SOLID, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC101R | RollCo |
| CA852R | BRAKE ENGINEERING |
| 830407 | ELSTOCK |
| 83-0407 | ELSTOCK |
| 1007814 | FORD |
| 1121374 | FORD |
| 1121377 | FORD |
| 1138582 | FORD |
| 1138589 | FORD |
| 1478466 | FORD |
| 1E0333980 | FORD |
| 1E03-33-980 | FORD |
| 6176621 | FORD |
| 89FB2L231AB | FORD |
| 89FB-2L231-AB | FORD |
| 89FX2B294AB | FORD |
| 89FX-2B294-AB | FORD |
| 96FB2L231AA | FORD |
| 96FB-2L231-AA | FORD |
| 96FX2B294AA | FORD |
| 96FX-2B294-AA | FORD |
| R96FX2B294AA | FORD |
| R96F-X2B294-AA | FORD |
| R96F-X2B294-AB | FORD |
| R96FX2B294AB | FORD |
| DC81899 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC101R | ROLLCO |
| BHV264E | TRW |
| BHV280E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||