BC1118
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 38.77 | £ 46.52 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | FORD |
| Fuel | DIESEL |
| Weight | 4.4kg |
| Disc Diameter | 308mm |
| Disc Thickness | 16mm |
| Piston Diameter | 1:54 mm |
| Man | BOSCH |
| Add Info | BEHIND THE AXLE |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC719R | RollCo |
| 87-2733 | ELSTOCK |
| 872733 | ELSTOCK |
| 1818003 | FORD |
| 2207539 | FORD |
| BK31-2552-AB | FORD |
| BK31-2552-AA | FORD |
| BK312552AB | FORD |
| BK312552AA | FORD |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||