BC1106
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 37.79 | £ 45.35 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | SEAT, VW |
| Fuel | DIESEL, PETROL/CNG, ELECTRIC |
| Weight | 3.5kg |
| Disc Diameter | 314mm |
| Disc Thickness | 30mm |
| Piston Diameter | 1:60 mm |
| Man | TRW |
| Add Info | LEADING |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC712R | RollCo |
| 83-2430 | ELSTOCK |
| 832430 | ELSTOCK |
| 7N0 61 124B | SEAT |
| 7N061124B | SEAT |
| 7N0615124B | VAG |
| 7N0 61 124B | VW |
| 7N0 615 124B | VW |
| 7N061124B | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||